MIC5237-3.3YU-TR
MFR.Part #
MIC5237-3.3YU-TR
JLCPCB Part #
C632825
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 500mA 700mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS