MIC5236-2.5BMTR
MFR.Part #
MIC5236-2.5BMTR
JLCPCB Part #
C3751901
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 160uVrms 2.5V 20uA 300mV@(150mA) 30V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators