MIC5219-2.85YM5
MFR.Part #
MIC5219-2.85YM5
JLCPCB Part #
C3746435
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 2.85V 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 8uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Surge Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS