MIC5219-2.7BM5
MFR.Part #
MIC5219-2.7BM5
JLCPCB Part #
C3746511
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 2.7V 300uVrms 500mA 500mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators