MIC5216-3.2YMM
MFR.Part #
MIC5216-3.2YMM
JLCPCB Part #
C3746523
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 3.2V 3uA 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS