MIC5213-2.7BC5TR
MFR.Part #
MIC5213-2.7BC5TR
JLCPCB Part #
C3744119
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 2.7V 600mV@(80mA) 750uA 80mA Fixed Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators