MIC5205-3.3YM5-TR
MFR.Part #
MIC5205-3.3YM5-TR
JLCPCB Part #
C37970
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 3.3V 350mV@(150mA) 600uA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS