MIC5205-2.7BM5TR
MFR.Part #
MIC5205-2.7BM5TR
JLCPCB Part #
C3744372
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 150uA 16V 2.7V 350mV@(150mA) 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Reverse connection protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators