MIC5205-2.5YM5
MFR.Part #
MIC5205-2.5YM5
JLCPCB Part #
C3748400
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 150uA 16V 2.5V 350mV@(150mA) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS