MIC49500-1.2WR-TR
MFR.Part #
MIC49500-1.2WR-TR
JLCPCB Part #
C632815
Package
SPAK-7
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 500mV@(5A) 5A 6V 90mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SPAK-7 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS