MIC49500-0.9WU
MFR.Part #
MIC49500-0.9WU
JLCPCB Part #
C3745792
Package
TO-263-7
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 500mV@(5A) 5A 6V 900mV Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive TO-263-7 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS