MIC49150-1.8BR
MFR.Part #
MIC49150-1.8BR
JLCPCB Part #
C3751883
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 500mV 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators