MIC49150-1.2YMM
MFR.Part #
MIC49150-1.2YMM
JLCPCB Part #
C636552
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 1.5A 500mV@(1.5A) 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS