MIC39301-2.5BT
MFR.Part #
MIC39301-2.5BT
JLCPCB Part #
C3749098
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 2.5V 3A 45mA 550mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators