MIC39300-1.8BU
MFR.Part #
MIC39300-1.8BU
JLCPCB Part #
C3751291
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 16V 3A 45mA 550mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators