MIC39150-2.5BT
MFR.Part #
MIC39150-2.5BT
JLCPCB Part #
C3749858
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 16V 2.5V 500mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators