MIC39150-1.65BT
MFR.Part #
MIC39150-1.65BT
JLCPCB Part #
C3749229
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.65V 16V 500mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators