MIC39101-3.3BM
MFR.Part #
MIC39101-3.3BM
JLCPCB Part #
C3745318
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 1A 20uA 3.3V 550mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators