MIC39100-2.5BS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC39100-2.5BS
JLCPCB Part #
C3744348
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 1A 2.5V 550mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators