MIC37501-2.5BR
MFR.Part #
MIC37501-2.5BR
JLCPCB Part #
C3747906
Package
SPAK-7
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 2.5V 500mV@(5A) 5A 6V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-7 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators