MIC37301-2.5YME
MFR.Part #
MIC37301-2.5YME
JLCPCB Part #
C637498
Package
SOIC-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 2.5V 3A 550mV@(3A) 6V Fixed Positive SOIC-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS