MIC37301-1.8BR
MFR.Part #
MIC37301-1.8BR
JLCPCB Part #
C3752461
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 3A 40mA 500mV@(3A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators