MIC37101-1.65YM
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC37101-1.65YM
JLCPCB Part #
C637490
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V 1A 500mV@(1A) 6V Fixed Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS