MIC37100-2.5WS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC37100-2.5WS
JLCPCB Part #
C638630
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃ 1 1A 2.5V 500mV@(1A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS