MIC29310-3.3WU-TR
MFR.Part #
MIC29310-3.3WU-TR
JLCPCB Part #
C632733
Package
TO-263-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 3A 600mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS