MIC2920A-12WT
MFR.Part #
MIC2920A-12WT
JLCPCB Part #
C641230
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 26V 400mA 750mV@(400mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS