MIC29151-12WU-TR
MFR.Part #
MIC29151-12WU-TR
JLCPCB Part #
C632719
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 12V 26V 400uVrms 600mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS