MIC2875-5.5YMT-TR
MFR.Part #
MIC2875-5.5YMT-TR
JLCPCB Part #
C621878
Package
TDFN-8L-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 2.5V~5.5V 2MHz 3.8A 5.5V Boost Boost Built-in Fixed Yes TDFN-8L-EP(2x2) DC-DC Converters ROHS