MIC2289-34YML-TR
MFR.Part #
MIC2289-34YML-TR
JLCPCB Part #
C147904
Package
DFN-8-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1.2MHz 2.5V~10V 2.5V~34V 5% 750mA Analog、PWM Boost Built-in DC-DC Under Voltage Protection、Over Voltage Protection、Over-Temperature Protection (OTP) DFN-8-EP(2x2) LED Drivers ROHS