MIC2178-3.3BWM
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC2178-3.3BWM
JLCPCB Part #
C3192604
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 2.5A 200kHz 3.3V 4.5V~16.5V Buck Buck Built-in Fixed Yes SOIC-20 DC-DC Converters