MCP6002-E/MS
MFR.Part #
MCP6002-E/MS
JLCPCB Part #
C636234
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~6V 100uA 1MHz 1pA 1pA 2 23mA 28nV/√Hz@1kHz 2uV/℃ 4.5mV 600V/ms 6V 76dB Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output MSOP-8 Operational Amplifier ROHS