MCP4662T-502E/UN
MFR.Part #
MCP4662T-502E/UN
JLCPCB Part #
C627339
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS