MCP4661T-104E/ST
MFR.Part #
MCP4661T-104E/ST
JLCPCB Part #
C627334
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS