MCP4652-503E/UN
MFR.Part #
MCP4652-503E/UN
JLCPCB Part #
C636139
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 2 2.5uA 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS