MCP4641-104E/ST
MFR.Part #
MCP4641-104E/ST
JLCPCB Part #
C637126
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 129 15ppm/℃ 2 2.7V~5.5V EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS