MCP4641T-103E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4641T-103E/ST
JLCPCB Part #
C627317
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 129 1MHz 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS