MCP4541-502E/MS
MFR.Part #
MCP4541-502E/MS
JLCPCB Part #
C636111
Description
-40℃~+125℃ 1 129 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 5kΩ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS