MCP4362T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4362T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627236
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 257 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS