MCP4262-104E/UN
MFR.Part #
MCP4262-104E/UN
JLCPCB Part #
C220798
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS