MCP4261-104E/P
MFR.Part #
MCP4261-104E/P
JLCPCB Part #
C645757
Package
PDIP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% PDIP-14 Digital Potentiometers ROHS