MCP4261-103E/ST
MFR.Part #
MCP4261-103E/ST
JLCPCB Part #
C185580
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS