MCP4261T-502E/SL
MFR.Part #
MCP4261T-502E/SL
JLCPCB Part #
C626790
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 2 2.5uA 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS