MCP4251-503E/SL
MFR.Part #
MCP4251-503E/SL
JLCPCB Part #
C640899
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 1LSB 2 2.5uA 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS