MCP4251-502E/ML
MFR.Part #
MCP4251-502E/ML
JLCPCB Part #
C637710
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 15ppm/℃ 2 257 5kΩ Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS