MCP4251-104E/ST
MFR.Part #
MCP4251-104E/ST
JLCPCB Part #
C637079
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 15ppm/℃ 1LSB 2 2.5uA 257 Linear RAM SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS