MCP4251-103E/ST
MFR.Part #
MCP4251-103E/ST
JLCPCB Part #
C637078
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 2 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS