MCP4242-502E/UN
MFR.Part #
MCP4242-502E/UN
JLCPCB Part #
C636095
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 129 2 2.5uA 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS