MCP4242T-104E/UN
MFR.Part #
MCP4242T-104E/UN
JLCPCB Part #
C627187
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 129 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS