MCP4242T-103E/MF
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4242T-103E/MF
JLCPCB Part #
C620299
Package
DFN-10-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 128 15ppm/℃ 1MHz 2 2.7V~5.5V EEPROM Linear SPI ±20% DFN-10-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS