MCP4241-103E/SL
MFR.Part #
MCP4241-103E/SL
JLCPCB Part #
C640892
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 129 1MHz 2 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS